ТОП фактів про Туреччину, які Вас здивують!

Туреччина давно вже стала звичним напрямом для вітчизняних туристів, її обирають завдяки доступним цінам, приголомшливій природі, самобутній кухні та якісному сервісу. Але чи впевнені Ви, що знаєте цю дивовижну країну?  Ось декілька фактів, що дозволять Вам розширити кругозір і подивитись на Туреччину по-новому.

  • Санта-Клаус народився саме тут

Логічно було б вважати, що саме Північний полюс подарував нам цей улюблений багатьма новорічний образ Санти. Але це не так. А народився Святий Миколай саме в Патарі, чудовому пляжному курорті з древньою історією, що по легенді був заснований Патарусом, сином Аполлона. Чому б не обрати це стародавнє місто з безліччю древніх руїн, захопливим ландшафтом та кришталево чистим морем  для Вашого відпочинку?

  • В Туреччині знаходиться один із основних пляжів, де гніздяться морські черепахи

А саме це пляж Ізтузу, західніше від Фетхіє – місце притулку зникаючих видів морських черепах. Сезоном відкладення яєць є період з травня по жовтень, коли тварини вибираються на берег для продовження роду. Воістину захопливе чудо природи.

  • Саме тут бере свій початок сільське господарство

За даними істориків, перші паростки зійшли в Туреччині приблизно 11 000 років тому. Є свідчення про те, що раціон древніх турків включав в себе пшеницю і ячмінь, а перші одомашнені види культур знайшли саме на півдні країни. Зараз Туреччина входить в 10 крупніших виробників та постачальників зерна у світі.

  • Тюнель – друга за віком гілка метро у світі

Лише метро Лондона тут випередило Тюнель у Стамбулі. По цьому шляху ще досі перевозять пасажирів між районами Каракей і Бейоглу.

  • Турецька кіноіндустрія все більше набирає популярність і скоро може прирівнятись Голлівуду!

Після фурору фільму “Зимовий сон”, що в 2014 році заслужено отримав “Золоту пальмову гілку” на Канському фестивалі, кінематограф почав відроджуватись просто шаленими темпами, до 100 фільмів в рік! До того ж, їх касовий збір отримує чи не більше грошей, ніж відомий Голлівуд.

  • Приголомшлива різноманітність флори та фауни

В Туреччині налічують до 10 000 видів рослинності та до 80 000 видів тварин та їх число постійно зростає! Це допомогло країні ввійти в топ самих біорізноманітних у світі. Це просто рай зелені та яскравих квітів.

  • Все переповнено пам’ятками культури!

Країна налічує десятки місць, що входять у список ЮНЕСКО, починаючи від біблійського міста Ефес до поля битви Першої світової Галліполі. Ця країна зі своїм культурним спадком варта Вашої уваги!

“Флайдер” допоможе Вам з організацією незабутнього відпочинку!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s