РІЗДВЯНІ ТРАДИЦІЇ КРАЇН СВІТУ

Кожен куточок нашої планети по своєму унікальний, і неможливо познайомитись з країною не дізнавшись про її традиції!

А різдвяні свята – це чудова можливість зануритись в затишну святкову атмосферу, ненадовго відчути себе «місцевим», розділивши звичаї, познайомитись за чашкою запашного глінтвейну чи знайти для себе найулюбленішу різдвяну легенду.  

Ось найцікавіші з них, що гарантовано змусять Вас ще більше закохатись у Різдво!

КАТАЛОНІЯ

Ця невеличка область, що входить до складу Іспанії, обожнює вирізнятись та доводити свою незалежність – новорічні та різдвяні традиції тут теж відрізняються від інших європейських країн.

За кілька днів до Різдва починають «очищати колоди» – саме так перекладається назва щорічного ритуалу «caga tió».

Суть його в тому, що в кожній родині з колоди необхідно зробити кумедну істоту з лапками і милою мордочкою. Він ще довгий час буде в будинку найбажанішим гостем – господарі пригощатимуть святковими стравами, цукерками і фруктами. Правда щастя звіра триватиме недовго: в різдвяну ніч господарі візьмуться «лікувати» колоду, а простіше кажучи, бити його всім тим, що попадеться під руку. Виявляється, від сили ударів залежить щастя в наступаючому році.

ВЕЛИКОБРИТАНІЯ

У Великобританії на Різдво всі вікна будинків освічені сяйвом свічок, і тому ніч перед різдвом називають тут «Ніч свічок».

Але сама, мабуть, гарна традиція досі існує в Ірландії – ввечері, напередодні Різдва, двері кожного будинку відкриваються, і кожен, хто в них зайде, стає бажаним гостем. Його обов’язково посадять на почесне місце, запропонують склянку вина і скажуть: “За мир у цьому домі і в усьому світі!”

АВСТРІЯ

Згідно зі старовинною австрійською легендою, у Санта-Клауса є злий противник – Крампус, який заважає доброму чарівникові рознести подарунки слухняним дітям. Щоб захиститися від чудовиська, зовнішність якого скидається на ворона і чорта в одній особі, дітлахи стали переодягатися в Крампуса, щоб злий дух не зміг їх впізнати. Саме тому в переддень Різдва вулицями Відня ходять зовсім не Діди Морози зі Снігурками, а цілком казкові монстри.

НІДЕРЛАНДИ

У Голландії в Святвечір Святий Миколай приходить з подарунками до тих дітей, які вели себе добре. Всі діти знають це і напередодні світ поводяться дуже слухняно. Увечері двері в будинок наглухо закриваються, стіл накривається білою скатертиною, на яку кладуть дитячі черевички. А, прокинувшись вранці, господарі виявляють, що Святий Миколай побував у них в будинку – стіл переповнений солодощами і подарунками, а будинок – радістю і святковими веселощами!

НОРВЕГІЯ

Місцевим дітлахам відомо, що саме перед Різдвом починають шаленіти різноманітні злі духи, відьми та інша нечисть, якої в Норвегії чимало – згадайте хоча б знаменитих лісових тролів!

Що ж роблять норвежці, які не бажають потрапити в лапи до чаклунів і відьом? Все дуже просто! Найкращим захистом від нечисті вважають відсутність мітел. Тому в переддень Різдва ви не знайдете в Норвегії жодної мітли. До речі, судячи з усього, чарівний спосіб діє – в Норвегії не було офіційно зафіксовано ще жодного нападу відьми на людину.

СКАНДИНАВІЯ

У Скандинавських країнах прийнято починати Різдво з домашнього печива – з безлічі маленьких і одного великого, щоб поділитись і з’їсти його усім разом. На святкову вечерю готується традиційна каша. Той, хто знайде в цій каші горіх, неодмінно одружиться або вийде заміж в наступаючому році. Всі подарунки складають в один великий мішок. Хтось один з дітей одягається гномом і роздає ці подарунки всім присутнім навколо великої ялинки, прикрашеної запаленими свічками. Після цього всі починають співати і танцювати до самої пізньої ночі.

ІТАЛІЯ

Італійці просто обожнюють сімейні святкування, так що Різдво для них ще один привід влаштувати свято для всієї родини. Правда, попередньо необхідно провести вдома генеральне прибирання, яке за традицією повинно супроводжуватися національними піснями.

Ще за місяць до Різдва міста починають наповнюватися яскраво-червоним кольором – італійці обожнюють все яскраве. А от подарунки дітям в Італії приносить зовсім не Санта-Клаус, а стара Бефана.

Що стосується святкування Нового року, то тут італійці дають собі волю в їжі, адже згідно повір’ю – чим більше з’їси в останні години старого року, тим щасливіше будеш в новому.

ЯПОНІЯ

Різдво відзначають так само, як і у всіх країнах – по-сімейному. При цьому запалюють солому, оскільки вважається, що вона відганяє злих духів. Замість Діда Мороза основна фігура свята – бог Хотейошо. Саме він і приносить різдвяні подарунки.

До того ж, японці – народ старанний, тому Новий рік для них – свято каліграфії. Замість того щоб сидіти за святковим столом, жителі Японії протягом декількох днів займаються тим, що виводять на папері ієрогліфи, які нагадують справжній витвір мистецтва. Вічна молодість, довголіття і весна – ось те, що замовляють для себе японці щороку.

14 січня, по завершенню всіх свят, лист спалюється на вулиці, і якщо вітер підніме його вгору, то всі побажання збудуться.

МЕКСИКА

Незважаючи на те, що Мексика – країна вічного літа, Різдво тут ніхто не відміняв, тільки ось відзначають його інакше. Головна святкова страва – редиска. Щороку 23 грудня місцеві збираються на центральній площі для того, щоб влаштувати редисовий фестиваль на честь Нового року.

Взяти участь можуть всі бажаючі – вхідний квиток один: потрібно вирізати з редиски будь-яку фігурку або персонажа відомого мультфільму. У фіналі різдвяного дійства компетентне журі обере серед різьбярів по редису переможця, нагородою якому стануть фотографії його творіння на перших шпальтах ранкових газет.

“Флайдер” бажає в Новому році Вам щастя, сімейного благополуччя, нескінчених успіхів та нових відкриттів!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s